اینترپل به دنبال قاتلان تاجر ایرانی

جمعه 21 آبان 1395 09:01 ب.ظ

 

اینترپل به دنبال قاتلان تاجر ایرانی

 • اینترپل به دنبال قاتلان تاجر ایرانی

  قرار بود پسرم با سرمایه‌گذاری در آنجا یك هتل یا رستوران راه‌اندازی كند. بعد از كشته شدن رضا از ماموران پلیس فیلیپین شنیدم كه او در همان شهر ساحلی كه با دو مرد ایرانی قرار ملاقات داشته با ٤گلوله كشته‌ شده است.

  مادری ٢٠ روز از سرنوشت پسرش که در کشور فیلیپین زندگی می‌کرد بی‌اطلاع بود و هر چه منتظر ماند، کسی از پسرش خبری نیاورد و به همین خاطر به وزارت امور خارجه رفت و پیگیر پسرش شد.

  ایران نوشت: مادر ٧٥ ساله گفت: «پسرم رضا ٥٤ سال دارد و از پنج سال پیش برای زندگی به فیلیپین رفت. ما تقریبا هر روز با هم در تماس بودیم تا اینكه از روز ٢٣ خردادماه دیگر هیچ خبری از او نشد. هر چه با تلفن همراه و منزلش تماس می‌گرفتیم كسی جواب نمی‌داد. ٢٠ روز گذشت تا اینكه بالاخره به خواهر و برادرم كه در امریكا زندگی می‌كردند گفتم كه به فیلیپین بروند و از رضا خبری بیاورند.

  آنها به سفارت ایران در فیلیپین رفتند و گفتند كه عكس جسد رضا را به آنها نشان داده‌اند و خواسته‌اند كه او را شناسایی كنند. آنها گفتند كه رضا روز ٢٣ خرداد ماه در كنار ساحل باتانگاس فیلیپین هدف گلوله قرار گرفته است و چون هیچ مدركی همراهش نبوده جسد مجهول الهویه را در سردخانه نگه داشته‌اند. همین كه عكس جسد رضا را دیدم او را شناسایی كردم. بعد به فیلیپین رفتم تا از نزدیك جسدش را ببینم. »

  مادر رضا بعد از اینكه به ایران آمد به دادسرای جنایی تهران رفت و از قاتلان پسرش شكایت كرد. محسن مدیر روستا، بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران دستور داد تا جسد رضا به ایران منتقل شود تا او را در ایران به خاك بسپارند.

  مادر رضا به بازپرس پرونده گفت: «روز قتل دوتا از دوستان رضا همراهش بودند كه او آنها را می‌شناسد و به آنها مظنون است.»

  او درباره پسرش به بازپرس پرونده گفت: «پسرم لیسانس زبان انگلیسی را در ایران گرفت و بعد برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی به كانادا رفت. از آنجا هم برای كار راهی مالزی و پس از آن فیلیپین شد. او پنج سال را تنها در شهرساحلی مانیل در كشور فیلیپین زندگی می‌كرد.

  خبر داشتم كه در كار ساخت و ساز مشغول بود. هر روز با هم در تماس بودیم و آخرین بار كه با او صحبت كردم شنیدم كه دو نفر از دوستان ایرانی‌اش می‌خواهند زمین بزرگی را در نزدیكی ساحل به او نشان بدهند.

   قرار بود پسرم با سرمایه‌گذاری در آنجا یك هتل یا رستوران راه‌اندازی كند. بعد از كشته شدن رضا از ماموران پلیس فیلیپین شنیدم كه او در همان شهر ساحلی كه با دو مرد ایرانی قرار ملاقات داشته با ٤گلوله كشته‌ شده است. می‌دانستم كه آن روز سوار یك ون سفیدرنگ بود. قاتل‌ها جیبش را خالی كردند و مداركش را با خود بردند. بعد به خانه‌اش رفتند و مداركش را از داخل گاوصندوق سرقت كردند. نمی‌دانم قاتلان چقدر از پول‌های پسرم را از حسابش برداشت كرده‌اند.»

  تحقیقات پرونده نشان از آن دارد كه آخرین بار رضا با دو مظنون پرونده در تماس بوده و پول زیادی برای شروع كار به حساب یكی از مظنون‌های پرونده واریز كرده است. بنابراین بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران دستور دستگیری دو مظنون پرونده را صادر كرد و تیمی از ماموران پلیس اینترپل برای تحقیقات تكمیلی و دستگیری عاملان جنایت تاجر ایرانی در فیلیپین وارد عمل شدند.


برچسب ها: اینترپل ، به ، دنبال ، قاتلان ، تاجر ، ایرانی ،
 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات